Tygrysek i przyjaciele

Prosiaczek- postać fikcyjna ze świata książek dla dzieci o Kubusiu Puchatku, mała świnka.Postać ta jeste bardzo bojazliwa i nieśmiała.


Kubuś Puchatek (ang. Winnie-the-Pooh) – postać z literatury dziecięcej stworzona 14 października 1926 roku przez brytyjskiego pisarza A. A. Milne'a.

W pierwszej książce o Kubusiu Puchatku pojawiły się takie postacie jak: ProsiaczekKrólikKłapouchySowa PrzemądrzałaMama Kangurzyca i Maleństwo oraz Krzyś którego pierwowzorem był syn autora).

Książki Milne'a:

Podobnie jak i wiele innych postaci z książek Milne'a, Kubuś Puchatek został nazwany imieniem jednej z zabawek Christophera Robina Milne'a (1920-1996), syna pisarza. Z kolei pluszowa zabawka Christophera została nazwana tak od imienia niedźwiedzicy Winnipeg będącej żywą maskotką kanadyjskiego wojska z Korpusu Weterynaryjnego Kanady. Została kupiona za 27 dolarów przez porucznika Iana Gary'ego w miasteczku White River w Ontario, gdzie dziś znajduje się pomnik misia. W październiku 1914 r. została przewieziona do Wielkiej Brytanii. Postanowiono pozostawić ją w londyńskim ogrodzie zoologicznym. Zdechła 12 maja 1934[1].

W 1924 roku Alan Milne pierwszy raz przyszedł do zoo z czteroletnim synem Christopherem, który bardzo polubił Winnie. Trzy lata wcześniej Milne kupił w domu handlowym Harrods i dał synowi na jego pierwsze urodziny pluszaka firmy "Alfa Farnell". We wrześniu 1981 61-letni Christopher Robin Milne, uczestniczył w odsłonięciu pomnika niedźwiedzicy Winnie (naturalnych rozmiarów, dzieło Lorne Makkina) w londyńskim zoo[potrzebne źródło].

pOSTACIE

Niedźwiedzica Winnie od której wziął nazwę Kubuś Puchatek

Tygrys – postać fikcyjna występująca w drugiej części przygód Kubusia Puchatka – Chatce Puchatka A. A. Milne'a oraz filmach i książkach stworzonych na jej podstawie.

Cechuje się tym, że jest bardzo pobudzony. Ciągle chce się bawić, śmiać i próbuje tym zarażać innych.

Kubuś puchatek-miś noszący czerwoną koszuleczke lubiący miodek pogodny miś.

Królik–postać fikcyjna występująca w obu częściach przygód Kubusia Puchatka autorstwa A. A. Milne'a oraz filmach i książkach stworzonych na ich podstawie.

Niecierpliwy i pracowity.